Aplikace

Mobilní telefony prochází boomem a každý den se objevují nové, vylepšené značky. Mobilní aparáty, které sloužily pouze k volání a posílání SMS zpráv, dávno zmizely v propadlišti dějin. Pamatujete si například ALCATELY? Měly tvar dámské vložky, anténu, která se dala často vytáhnou a oranžově podsvícený dvoujřádkový displej. Takový byl můj první telefon. A že jsem na něj byl pyšný! O to víc, že měl měnící kryt, a já tak někdy volal z mobilu modrého a někdy třeba žlutého. Dnes se při té vzpomínce usmívám a očima pohlédnu na svůj mobil. Není to nejnovější typ mobilního telefonu, ale je „chytrý“ a navíc v něm mám postahovaných několik aplikací, které mi značně zjednodušují život.

1) Prim hraje samozřejmě Facebook. Kontroluji ho každé ráno, často se aplikace aktualizuje, protože FB přijde s něčím novým. Občas si si říkám, že by mi bez něj bylo líp. Na druhou stranu jsem rád, že můžu být v kontaktu se svými kamarády po celém světe.

2) Messenger je nezbytná součást Facebooku. Díky pár kliknutím pošlu zprávy kamkoliv a komukoliv.

3) Mapy.cz je nezbytná aplikace v mém mobilním telefonu. Nejednou mi pomohly, když jsem se ztratil.

4) Instagram je nejoblíbenější aplikace všech fotografů. Jsem jeho aktivním uživatelem a každý den přidávám nějaké zajímavé fotky z mého běžného života.

5) Jízdní řády – je skvělé, že je tato služba dostupná i jako aplikace. Už nemusím složitě hledat v jízdních řádech na zastávkách, kterým stejně nerozumím, prostě se podívám do „apky“ a je to.

6) TV program – zde platí to samé jako u předchozího. Už nemusím utrácet za časopisy kvůli televiznímu programu, jednoduše zapnu svůj mobilním telefon a hned vidím, co na jakém kanále běží a na co se chci dívat.

(Visited 160 times, 1 visits today)